4 ilde orman yangını

4 ilde orman yangını

Bolu, Düzce, Balıkesir ve Antalya’da çıkan yangınlarda en az 120 hektar alan kül oldu.


Bolu Göynük'te çıkan orman yangını İbrahimzözü köyü mevkiinde meydana geldi. Köy yakınlarındaki tarım arazisinde çıkan yangın kısa sürede ormanlık alana yayıldı. Bolu, Düzce, Ankara ve Sakarya'dan sevkedilen çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdehale etti. Bursa ve İstanbul'dan da helikopterin de talep edildiği yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı.
Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki ormanlık alanda da yangın çıktı. Ekiplerin anında müdahalesi sonucunda yangın büyümeden söndürüldü.
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde ise önce Ayvalık Adaları Tabiat Parkı'nda Pateriça koyunda, ardından kırsal Bağyüzü Mahallesi'nde orman yangını çıktı. Tabiat Parkı'ndaki yangının söndürülmesi sonrasında Bağyüzü Mahallesi'nde başlayan yangı Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Yangında 2 dekar alan kül oldu
Antalya'nın Alanya ilçesinde çıkan orman yangınında da 5 dekar alan zarar gördü.
Antalya Kumluca ilçesine bağlı Çayiçi Mahallesi'ndeki Alakır Çayı yakınlarında da sabah saatlerinde yangın çıktı. 5 helikopter, 2 amfibik, 15 arazöz ve 2 dozerin müdahale ettiği yangında 100 dönüm alan zarar gördü. Ekipler soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
Sabah

Admin 16 Agustos 2018

ŞU AN CANLI

HAVA DURUMU


ANTALYA