Kasa fişlerinde büyük tehlike

Kasa fişlerinde büyük tehlike

Alışveriş fişlerinden plastik oyuncaklara ve konserve ürünlere kadar birçok üründe Bisfenol A maddesi yer alıyor. Her alışveriş yapan, fişler aracılığıyla BPA'ya maruz kalabiliyor. Fakat en büyük tehlike altında olanlar kasiyerler.


BPA içeren ürünlerin, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi bozuklukları, nörolojik sorunlar, obezite, hiperaktivite, kalp hastalığı, meme kanseri, kısırlık gibi rahatsızlıklara da sebep oluyor. Alışveriş fişinden plastik oyuncaklara kadar birçok ürünün içinde bulunan Bisfenol A maddesi kanserden davranış bozukluklarına kadar birçok hastalığa neden oluyor.
Alışveriş yaptıktan sonra, bankamatikten para çektikten sonra alınan makbuzlar, plastik şişe içerisinden içmiş olduğumuz sular, konserve ürünlerin dışında yer alan ambalajlar son derece zararlı olan plastik, naylon, polyester, bisfenol a gibi maddelerden yapılıyor.
Yapılan araştırmalara göre Bisfenol A maddesi deriye direk olarak temas ettiğinde çeşitli kanser türlerinin oluşmasına neden oluyor. Bu sebeplerden dolayı kasa fişlerine temas ettikten sonra mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. Fişlere dokunduktan sonra ellerinizi yıkamadan asla bir şeyler tüketmemelisiniz.
Sabah

Admin 23 Nisan 2018

ŞU AN CANLI

HAVA DURUMU


ANTALYA