İtalya’da köprü çöktü

İtalya’da köprü çöktü

İtalya’nın kuzeybatısındaki Cenova kentinde A10 otoyolundaki Morandi Köprüsü’nün bir kısmı dün yerel saatle 11.30 civarında çöktü. Yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki köprünün her iki şeridi de çökerken, çok sayıda araç zemine çakıldı, bazı araçlar ile binalar köprünün enkazında kaldı.


Köprü çöktüğünde üzerinde yaklaşık 30-35 araç ve 3 ağır taşıt bulunduğu kaydedilirken, itfaiye teşkilatından edinilen bilgilere göre enkaz altında kalan 35 kişi hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenlerden birinin çocuk olduğu belirtildi. Enkaz altından dört kişi sağ kurtarılırken, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi. Olayda bazı kişilerin evlerindeyken binanın üstüne yıkılan köprü enkazının altında kaldığı, bazılarının ise olayın ardından çıkan yangının dumanından zehirlendiği bildirildi.
13 kişinin ağır yaralandığının aktarıldığı olayda, 10 kişinin de kaybolduğu ifade ediliyor. Köprünün diğer bölümlerinin de çökme ihtimaline karşı yakınlardaki binaların tahliye edildiği kaydedildi.
Köprünün yapısal bir sorun nedeniyle çökmüş olabileceği ancak olayda şiddetli yağmur ve fırtınanın da etkili olduğu düşünülüyor.
Milliyet

Admin 15 Agustos 2018

ŞU AN CANLI

HAVA DURUMU


ANTALYA