Antalya el-Mübelliğ Mevlid Kandili 1434

Antalya el-Mübelliğ Mevlid Kandili 1434

12 Rebiulevvel 1434 / 23 Ocak 2013 Çarşamba günü Antalya Osman Gazii camiinde yapılan el-Mübelliğ programına katılamayan ve izleyemeyenler için programın tamamını istifdenize sunuyoruz.


Antalya Ahlak Kültür Çevre Derneği, Antalya İl Müftülüğü, Muratpaşa İlçe Müftülüğü ve Son Peygamber platformu işbirliğinde Osmangazi Camiinde Mevlid Kandili özel programı gerçekleştirildi. Bay, bayan ve çocuklardan çok sayıda halkımızın katıldığı programda 2500 kişilik Kutlu Doğum Pilavı, ayran ve tatlı ikramı yapıldı, gül, kitap ve 1000 adet hadis kartelâsı dağıtıldı.
Yatsı namazı öncesi Muratpaşa İlçe Müftüsü Celil KARACA tarafından “Ayetleriyle Hz. Muhammed (s.a.v.)”  konulu vaaz verildi. Yatsı namazının edasından sonra Muratpaşa Camii Müezzini M. Tahir ÇETİN peygamberimize sala ve salavât okudu. Muratpaşa Müftülüğü  “Minik Dualar Çocuk Korosu” şef M. Tahir ÇETİN yönetiminde ilahiler söyledi. Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi Müdürü M. Kemal ÖNDER tarafından Kur’an tilaveti yapıldı. Daha sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan ÇEKER tarafından Hz. Muhammed’in “el- Mübelliğ” sıfatını konu alan bir konuşma yapıldı.
Mevlid Kandiline özel olarak okunan milyonlarca salâvat ve binlerce hatimlerin İl Müftüsü Ahmet ÇELİK tarafından yapılan toplu duası ile program sona erdi. 
 
PROGRAMA KATILAMAYAN ve TEKRAR İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN
PROGRAMIN TAMAMINI İSTİFADENİZE SUNUYORUZ.
 

 

 

Admin 31 Ocak 2013

ŞU AN CANLI

HAVA DURUMU


ANTALYA